14 yıldır saçlarını kesmiyor

Bolu’da ortaokul öğrencisi Zeynep Naz Satır’ın saçları doğduğu günden bu yana hiç kesilmedi. Annesi Gülten ve babası Mustafa Satır, Zeynep’in 14 yıldır kesilmeyen saçlarının uzunluğunu ölçtü ve 160 santime ulaştığı görüldü.

“İNSANLAR ÇOK YAKIŞTIĞINI SÖYLÜYOR”

Uzun saçlarının çevresi tarafından ilgi gördüğünü belirten Zeynep Naz Satır, “O benim artık bir parçam gibi. Kesmeyi düşünmüyorum. İnsanlar çok beğeniyor, çok yakıştığını söylüyor. Ben de mutlu oluyorum. Güzel bir duygu” dedi.

Gülten Satır ise “Kızımın saçları için çeşitli yağlar, vitaminler kullanıyorum. Doğduğunda ben kendi kendime bir söz verdim. Okula gidene kadar kestirmeyecektim. Okuldan sonra da kendi kararını kendi versin dedim. Bu sefer o vazgeçmedi kestirmekten ve bugüne geldik. Doğduğundan beri hiç kesmedik. Bundan sonra da benim için de çok zor, onun için de çok zor” diye konuştu.

Baba Mustafa Satır da “Biz daha önce de ‘Kızım o kadar fazla büyütmene gerek yok’ dedik ama dinlemedi. Annesi her sabah saçını örüyor, yarım saat zaman harcıyor” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir