Bütün emeklilerin gözü kulağı bu haberdeydi! Bayram ikramiyeleri hesaplara yatmaya başladı

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği emekli ikramiyeleri Ramazan bayramı öncesinde hesaplara yatırılacağı tarih belli oldu.

Emekli ikramiyeleri, 2 Nisan ile 5 Nisan arasında hesaplara yatırılacağı duyuruldu.

Bu yıl emekli bayram ikramiyeleri yüzde 50 artırılarak 3 bin TL olarak ödenecektir. İkramiye her yıl Ramazan ve Kurban Bayramları’nda tüm emeklilere eşit bir şekilde verileceği açıklandı.

Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde iki kez olmak üzere toplamda 6 bin lira olarak ödenecek emekli bayram ikramiyeleri, emeklilerin heyecanla beklediği bir ödeme olarak ön plana çıktı.

TAKVİM NASIL OLACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan takvime göre, SSK kapsamında gelir ve aylık alanların ödeme günü 17 ve 18 olanlar yarın, 19-22 olanlar 3 Nisan, ve 23-26 olanlar ise 4 Nisan tarihinde ödemelerini alacakları netleşti.

BAĞ-KUR EMEKLİLERİ

Bağ-Kur kapsamında gelir ve aylık alanların ödemeleri aynı gün yapılacak olup, 4B Bağ-Kur emeklileri bayram ikramiyelerini 5 Nisan’da alabileceklerdir.

4C Emekli Sandığı kapsamında her ayın 1 ile 5’i arasında aylık alanların ödeme günü, 1 ve 2 olanlar için yarın (2 Nisan), 3, 4 ve 5 olanlar ise aylıkları ile birlikte aynı gün olmak üzere 3-5 Nisan tarihleri arasında bayram ikramiyelerini alacakları duyuruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir